Still Akülü Forklift RX 60 1,6 – 2,0 t

still-akulu-forklift

RX 60’ın, gerektiğinde güçte anlık bir artış sağlayan güç yükseltme fonksiyonu, örneğin paletler itilirken veya rampalara tırmanılmaya başlarken özellikle faydalı bir özelliktir.

Bakım gerektirmeyen, optimize verimli üç fazlı motor, uzun akü çalışma ömrünü garantiler.  Tek parça kasası sayesinde, tüm motor elemanları hasar verici toz ve su buharı girişine karşı korunur, böylece en kötü koşullarda kullanım bile sorun yaratmaz.

Buna ek olarak, rejeneratif elektrik freni sayesinde motorlar, enerjinin uygulamaya bağlı olarak, enerjinin %15 lik kısmıyla aküyü geri besler ve böylece akü şarjının kullanım ömrünü 1.5 saate kadar uzatır.. Bu, çoğunlukla ara şarjı ve hatta akü değişiminin gerekli olmayacağı anlamına gelir. STILL kontrolör, optimal enerji kullanımı ile hassas sürüş sağlar. Ayrıca istifleme aracının, daha fazla emniyet ve sürüş konforu için,  rampalarda, bakım gerektirmeyen çok diskli frenleri kullanmadan durabilmesini sağlar.  Güç elektronikleri, karşı ağırlık içinde korunur. Kontrolörün yaydığı ısı, karşı ağırlığın içinde geniş bir alana yayılır. Bu düzenleme, ek fan veya filtre gerekmeksizin çok iyi soğutma sağlar ve çalışmayı sessiz sakin ve güvenilir kılar.

Sürücü Kompartımanı

Sürücünün RX 60’taki çalışma yeri:

  • Eğimli zemin plakalı ve kaymaz kaplamalı geniş ayak boşluğu, hızlı ve kolay giriş ve çıkış sağladığı gibi sürüş sırasında bacakların rahat olmasını da sağlar.
  • Küçük direksiyon simidi bulunan ayarlanabilir direksiyon kolonu, sürücüye uyum sağlar ve yönlendirme hamlelerini azaltır.
  • Otomotiv tipi ayak pedalı düzeni, maksimum çalışma hızı için sürücünün aşina olduğu düzene uyarlamak amacıyla istenirse, çifte pedal düzeni ile değiştirilebilir.
  • İleri-geri sürüş yönü anahtarı, tutuşta değişiklik yapmadan kolay sürüş yönü değişikliği imkanı verdiğinden, uzun vardiyalarda bile yorulmadan işe konsantre olunabilmesini sağlar.
  • tümüyle Isıtılmış grafik ekran sayesinde, saat, bakım periyotları ve akü durumu gibi parametreler, soğuk kullanım alanlarından sıcak kullanım alanlarına geçildiğinde bile net bir şekilde gösterilir.  Tüm RX 60’a, sürekli olarak araçta tanılama uygulanır.
  • 5 seçilebilir sürüş programı ile, sürücü RX 60’ın sürüş karakteristiklerini istenildiği zaman uygulama durumuna veya kişisel tercihlere uydurabilir.  Her program, optimum ekonomi veçalışma hızı performansı elde etmek üzere, uygulama profiline hassas bir şekilde uyarlanır.
  • RX 60’ın sürücü kompartımanı uzun boylu sürücüler için bile geniş baş üstü boşluğu ve tavandaki geniş görüş panelleri, çok ince baş üstü muhafaza parmaklıkları ve yüksek oturma pozisyonu sayesinde her yönde iyi görüş sağlar.