Still Dizel-LPG’li Forkflit RX 70 2,2 – 3,5 t

still-dizel-forklift

Hibrid tahrikli yeni STILL RX 70 dizel forklift

Yeni RX 70 hibrid dizel forklift ile Hamburglu STILL GmbH, daha düşük enerji tüketimi ve CO2 emisyonuna giden yolda ilerlemeye devam etmektedir. Yeni istifleme aracı, yüksek başarı elde eden RX 70 dizel istifleme aracı temel alınarak tasarlanmıştır ve seri üretim yapılan ilk gerçek hibrid forklifttir.

Yeni RX 70, iki enerji depolama sistemine sahiptir. Biri, oldukça basit bir dizel depolama tankı olup diğer sistem, ‘Süper Kap’lar’ olarak adlandırılan yüksek güçlü çift katmanlı kapasitörlerden oluşmaktadır. Bu ‘Süper Kap’lar’, aracın arkasında bulunmakta olup frenleme sırasında açığa çıkan enerji ile şarj olurlar. Hızlanırken, Süper Kap’larda depolanan enerji, ek güç sağlamak için kullanılır; böylece elde edilen enerji, sürüş için enerji sağlamak üzere kullanılır.

Buna ek olarak, dizel motor üç fazlı bir jeneratör sayesinde elektrik tahrikli motor için akım üretir. Tüm sistemleri bağlamak ve ayrıca yedek enerji deposunun şarj ve deşarjını kontrol etmek üzere güç elektronikleri kullanılır.