Still Akülü Forklift RX 20 1,4 – 2,0 t

Yeni RX 20/RX 60 akülü forkliftler, iç lojistikte çok daha büyük imkanlar elde edeceksiniz.  Bu seri yalnızca daha hızlı olmakla ve daha iyi manevra kabiliyeti sergilemekle kalmıyor aynı zamanda daha da emniyetli. Bunu, standart üretim bir forkliftte ilk kez kullanılan basit yandan akü değişimine borçlular. RX 20/RX 60, aynı zamanda etkileyici sağlamlığı, dinamikleri ve performans kabiliyeti ile de kalbinizi kazanacak. İki ayrı veri sistemi, ekstra güvenilirlik sağlar; örneğin aydınlatma sistemindeki bir arıza, aktarma organlarını hiçbir şekilde etkilemeyecektir.  Aynı zamanda, iki işlemcili sağlam kontrolör, mümkün olan en iyi güvenliği sağlar.

Dünyada Bir İlk: Yandan Akü Değişimi

1.4 tonun üzerindeki elektrikli forkliftlere özgü basit yandan akü değişimi sayesinde, müşterilerimiz birçok fayda elde etmektedir.   Artık bir vince gerek olmadığından, emniyet artar, yaralanma ve hasar riski büyük ölçüde azalır.  Aynı zamanda verimlilik ve esneklik de artar çünkü akü değiştirme işlemi çok daha hızlı yapılır ve bir yükleme sisteminden bağımsızdır.

Kullanım

Benzersiz yapım seti konsepti sayesinde, RX20, uygulamaya tam uyum sağlayacak şekilde üretilebilir.  Bu, birçok varyasyonu mümkün kılar.  Yükler, koridor genişlikleri, akü kapasitesi ve baş üstü boşluğu gibi işletim ihtiyaçlarına göre, neredeyse özel üretilmiş  bir forklift tedarik edilerek size en verimli elleçleme çözümü sunulabilir.

Yapım Seti Prensibi

Benzersiz yapım seti konsepti sayesinde, RX20, uygulamaya tam uyum sağlayacak şekilde üretilebilir.  Bu, birçok varyasyonu mümkün kılar.  Yükler, koridor genişlikleri, akü kapasitesi ve baş üstü boşluğu gibi işletim ihtiyaçlarına göre, neredeyse özel üretilmiş bir forklift tedarik edilerek size en verimli elleçleme çözümü sunulabilir.

Sürücü Kompartımanı

STILL’de, insanların ihtiyaçları, her zaman en ön plandadır. Bu yüzden, RX 20/RX 60’ta sürücü kabini kusursuz bir ergonomiye sahiptir. Zira akü bölmesi, sürücü mahallinden tamamen ayrıdır, çalışma ortamını olumsuz etkileyen riskler söz konusu değildir ve her şey kullanıcının ihtiyaçlarına göre ayarlanmıştır. Uzun boylu sürücüler özellikle her yöne görüş optimizasyonu ve daha fazla baş üstü boşluğunun yanı sıra eğimli zemin plakalı ve kaymaz zemin kaplamalı geniş ayak boşluğunu takdir etmektedirler. Her şey düşünülmüştür. Küçük direksiyon simidi ve yüke bağımlı servo asistansı bulunan Ayarlanabilir direksiyon kolonu, operatörün istifleme aracını minimum çabayla kusursuz bir şekilde yönlendirebilmesini sağlar. İleri ve geri sürüş yönü anahtarı, tutuşta değişiklik yapmadan kolay sürüş yönü değişikliği sağlar ve böylece yorulmadan çalışmaya ve daha fazla iş üretilmesine yardımcı olur.

Tahrik

RX 20 / RX 60’ın üç fazlı tahriki, maksimum enerji ve minimum gürültü üretmeye optimize edilmiştir. Ön tekerlekler üzerinde çalışan araç, sürekli yüksek güç çıkışı sağlar.  Yeni geliştirilen kontrol sistemi – düzgün olmayan zeminlerde veya eğimli yerlerde çalıştırıldığı zamanlarda bile üstün sürüş dinamikleri sağlar.
Buna ek olarak, rejeneratif elektrik freni sayesinde motorlar, enerjinin uygulamaya bağlı olarak, enerjinin %15 lik kısmıyla aküyü geri besler ve böylece akü şarjının kullanım ömrünü 1.5 saate kadar uzatır.Bu, çoğunlukla ara şarjı ve hatta akü değişiminin gerekli olmayacağı anlamına gelir.